Instruktorzy

MICHAŁ ŚWIRSKI

MichalUrodził się w 1994 roku. Treningi tradycyjnego kung fu Siedmiogwiezdnej Modliszki rozpoczął w 2006 roku u Shifu Sławomira Milczarka. Od 2010 roku bierze udział w zawodach organizowanych przez Polski Związek Wushu, zdobywając medale w różnych kategoriach form tradycyjnych ręcznych i z bronią, m.in.:

  • Mistrzostwa Polski Wushu 2017 – II miejsce w kategorii „forma ręczna północna”, mężczyźni 18-39 lat, II miejsce w kategorii „forma z mieczem”, mężczyźni 18-39 lat, I miejsce w kategorii „innej broni długiej” (forma z halabardą), mężczyźni 18-39 lat, I miejsce w kategorii „forma z włócznią”, mężczyźni 18-39 lat,
  • Mistrzostwa Polski Wushu 2016 – II miejsce w kategorii „forma ręczna północna”, mężczyźni 18-39 lat, III miejsce w kategorii „forma z mieczem”, mężczyźni 18-39 lat, III miejsce w kategorii „innej broni długiej” (forma z halabardą), mężczyźni 18-39 lat,
  • Mistrzostwa Polski Wushu 2015 – III miejsce w kategorii „innej broni długiej” (forma z pudao), mężczyźni powyżej 18 roku życia,
  • Mistrzostwa Polski Wushu 2012 – II miejsce w kategorii „forma ręczna północna”, mężczyźni 12-18 lat,
  • Międzynarodowy Puchar Polski Wushu 2011 – III miejsce w kategorii „forma ręczna północna”, mężczyźni 16-33 lata,
  • Mistrzostwa Polski Wushu 2010 – II miejsce w kategorii „forma ręczna północna”, mężczyźni 16-18 lat, III miejsce w kategorii „forma z szablą”, mężczyźni 16-18 lat.

Michał Świrski posiada uprawnienia instruktora sportu specjalności wushu (kung fu).

 

WITOLD WYSOTA

Urodził się w 1981 r. Naukę kung fu stylu Modliszki rozpoczął w 1989 roku jako uczeń Shifu Sławomira Milczarka, u którego ćwiczył początkowo wg przekazu mistrza Luo Guangyu, a od 1994 roku wg przekazu mistrza Lin Jingshan (zgodnie z naukami przekazywanymi przez jego ucznia, mistrza Yu Tiancheng).

Po śmierci mistrza Yu kontynuował naukę systemu wg jego przekazu, rozwijając swą wiedzę na temat systemu Modliszki m.in. poprzez wizyty w Chinach u mistrzów Yu Tianlu oraz Wang Xiuyuan. Przez cały czas pozostaje uczniem Shifu Sławomira Milczarka, u którego zdobywa doświadczenie jako instruktor.

Wielokrotnie brał udział w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej w Polsce, Niemczech i Chinach, zdobywając kilkadziesiąt medali w różnych kategoriach form tradycyjnych (ręcznych i z bronią).

Witold Wysota posiada uprawnienia instruktora sportu specjalności wushu (kung fu), jest sędzią form tradycyjnych (I klasa sędziowska). Był członkiem polskiej kadry narodowej wushu.

 

ŁUKASZ SOKOŁOWSKI

Rozpoczął naukę kung fu styl Modliszki w 1989 roku w wieku 11 lat. Jego nauczycielem był Shifu Sławomir Milczarek.

W 1994 r. dzięki zaproszeniu przez Shifu Sławomira Milczarka mistrza Yu Tianchenga do Polski rozpoczął naukę według jego przekazu. Po śmierci mistrza Yu Tianchenga w 2004 roku kontynuował naukę u jego młodszego brata, mistrza Yu Tianlu oraz najstarszych uczniów mistrza Yu Tianchenga podczas regularnych wyjazdów do Yantai (Chiny).

Wielokrotnie brał udział w turniejach organizowanych w Polsce i Chinach zdobywając pierwsze miejsca zarówno w sportowej formule Sanda jak i w tradycyjnych formach ręcznych i z bronią. W 2002 roku zwyciężył w po raz pierwszy organizowanym turnieju w tradycyjnej wolnej walce (chuantong sanda).

Od 2000 roku nabierał instruktorskich doświadczeń w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi adeptami kung fu jako asystent Shifu Sławomira Milczarka.

Od 2007 roku Łukasz Sokołowski posiada uprawnienia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu jako instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją instruktora samoobrony i zajmuje się samodzielnym prowadzeniem treningów Sandy.

Od 2010 roku jako członek Highlander Team brał udział w przygotowaniach Macieja Górskiego do turniejów MMA (m.in. KSW 14 i KSW 15).