Instruktorzy

MICHAŁ ŚWIRSKI

Urodził się w 1994 roku. Treningi tradycyjnego kung fu Siedmiogwiezdnej Modliszki rozpoczął w 2006 roku u Shifu Sławomira Milczarka. Od 2010 roku bierze udział w zawodach organizowanych przez Polski Związek Wushu, zdobywając medale w różnych kategoriach form tradycyjnych ręcznych i z bronią, m.in.:

  • Mistrzostwa Polski Wushu 2016 – II miejsce w kategorii „forma ręczna północna”, mężczyźni 18-39 lat, III miejsce w kategorii „forma z mieczem”, mężczyźni 18-39 lat, III miejsce w kategorii „innej broni długiej” (forma z halabardą), mężczyźni 18-39 lat,
  • Mistrzostwa Polski Wushu 2015 – III miejsce w kategorii „innej broni długiej” (forma z pudao), mężczyźni powyżej 18 roku życia,
  • Mistrzostwa Polski Wushu 2012 – II miejsce w kategorii „forma ręczna północna”, mężczyźni 12-18 lat,
  • Międzynarodowy Puchar Polski Wushu 2011 – III miejsce w kategorii „forma ręczna północna”, mężczyźni 16-33 lata,
  • Mistrzostwa Polski Wushu 2010 – II miejsce w kategorii „forma ręczna północna”, mężczyźni 16-18 lat, III miejsce w kategorii „forma z szablą”, mężczyźni 16-18 lat.

 

WITOLD WYSOTA

Urodził się w 1981 r. Naukę kung fu stylu Modliszki rozpoczął w 1989 roku jako uczeń Shifu Sławomira Milczarka, u którego ćwiczył początkowo wg przekazu mistrza Luo Guangyu, a od 1994 roku wg przekazu mistrza Lin Jingshan (zgodnie z naukami przekazywanymi przez jego ucznia, mistrza Yu Tiancheng).

Po śmierci mistrza Yu kontynuował naukę systemu wg jego przekazu, rozwijając swą wiedzę na temat systemu Modliszki m.in. poprzez wizyty w Chinach u mistrzów Yu Tianlu oraz Wang Xiuyuan. Przez cały czas pozostaje uczniem Shifu Sławomira Milczarka, u którego zdobywa doświadczenie jako instruktor.

Wielokrotnie brał udział w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej w Polsce, Niemczech i Chinach, zdobywając kilkadziesiąt medali w różnych kategoriach form tradycyjnych (ręcznych i z bronią).

Witold Wysota posiada uprawnienia instruktora sportu specjalności wu shu (kung fu), jest sędzią form tradycyjnych (I klasa sędziowska) oraz członkiem polskiej kadry narodowej wushu.

 

MARTA PIÓRKOWSKA

Przygodę z kung fu styl Siedmiogwiezdnej Modliszki rozpoczęła w wieku 8 lat. Jej nauczycielem od początku jest Shifu Sławomir Milczarek.

Pomimo młodego wieku może się pochwalić wieloma osiągnięciami na zawodach różnej rangi:

  • Puchar Polski 2012 – II miejsce w kategorii „innej broni długiej” (forma z pudao), III miejsce w kategorii „forma ręczna północna”,
  • Mistrzostwa Polski 2011 – II miejsce w kategorii „forma ręczna północna”,
  • Puchar Polski 2011 – I miejsce w kategorii „forma ręczna północna”, I miejsce w kategorii „innej broni długiej” (forma z pudao), II miejsce w kategorii „forma z szablą”,
  • Mistrzostwa Mazowsza 2011 – III miejsce w kategorii „forma z szablą”, II miejsce w kategorii „innej broni długiej” (forma z pudao), I miejsce w kategorii „forma ręczna północna”,
  • Mistrzostwa Polski 2010 – II miejsce w kategorii „forma z szablą”, III miejsce w kategorii „forma ręczna północna”.

 

ŁUKASZ SOKOŁOWSKI

Rozpoczął naukę kung fu styl Modliszki w 1989 roku w wieku 11 lat. Jego nauczycielem był Shifu Sławomir Milczarek.

W 1994 r. dzięki zaproszeniu przez Shifu Sławomira Milczarka mistrza Yu Tianchenga do Polski rozpoczął naukę według jego przekazu. Po śmierci mistrza Yu Tianchenga w 2004 roku kontynuował naukę u jego młodszego brata, mistrza Yu Tianlu oraz najstarszych uczniów mistrza Yu Tianchenga podczas regularnych wyjazdów do Yantai (Chiny).

Wielokrotnie brał udział w turniejach organizowanych w Polsce i Chinach zdobywając pierwsze miejsca zarówno w sportowej formule Sanda jak i w tradycyjnych formach ręcznych i z bronią. W 2002 roku zwyciężył w po raz pierwszy organizowanym turnieju w tradycyjnej wolnej walce (chuantong sanda).

Od 2000 roku nabierał instruktorskich doświadczeń w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi adeptami kung fu jako asystent Shifu Sławomira Milczarka.

Od 2007 roku Łukasz Sokołowski posiada uprawnienia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu jako instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją instruktora samoobrony i zajmuje się samodzielnym prowadzeniem treningów Sandy.

Od 2010 roku jako członek Highlander Team brał udział w przygotowaniach Macieja Górskiego do turniejów MMA (m.in. KSW 14 i KSW 15).